SPIRYTYZM. Komunikacja Ducha o imieniu Jim

neseserKomunikacja Ducha o imieniu Jim uzyskana na prośbę osoby z publiczności, 22 marca 2014 roku w Lyońskim Centrum Spirytystycznym. Medium dostrzega mężczyznę noszącego czapkę i szeroki płaszcz, a także czarne buty; przemieszcza się dosyć szybko. Powiedziano mu, by usiadł, ale w związku z tym, że bardzo się śpieszy postanowił stać. Poszukuje informacji, a po ich uzyskaniu natychmiast zamierza się oddalić.

Czytaj więcej...

SPIRYTYZM. Komunikacja Ducha o imieniu Tony

seans LCSKomunikacja Ducha o imieniu Tony uzyskana na prośbę osoby z publiczności w Lyońskim Centrum Spirytystycznym. Duch mężczyzny spaceruje, trochę w pośpiechu i często się odwraca; nosi bluzę. Jest dosyć młody, jest w dobrej formie, ma dużo energii; ma ciemno brązowe włosy. Ma jakieś wspomnienia, ktoś go śledzi i próbuje go złapać: to jest jego przyjaciel, ale Tony nie potrafi zrozumieć sytuacji.

Czytaj więcej...

SPIRYTYZM. Komunikacja Ducha nazywającego się Lazard

GS LCS2Komunikacja Ducha nazywającego się Lazard, o którą poprosiła osoba z publiczności w Lyońskim Centrum Spirytystycznym. Duch Lazarda od jakiejś chwili opowiada o swoim życiu; pokazuje fotografię, na której widać jego matkę trzymającą na rękach dziecko oraz dwójkę starszych dzieci.

Czytaj więcej...

SPIRYTYZM. Herold z Berezyny - fragment „Opętania” Allana Kardeca

Allan KardecKilka osób zebrało się u nas w wyniku zaobserwowania pewnych manifestacji. Następujące zdarzenia powtarzały się podczas serii seansów i zaowocowały przekazem, który poniżej przedstawiamy, posiadającym duże walory edukacyjne.

Duch zaznaczył swoją obecność poprzez uderzenia, lecz nie nogą od stołu, ale w samym drewnie. Wymiana zdań, jaka nastąpiła w tych okolicznościach pomiędzy uczestnikami seansu, a niewidzialną istotą nie pozostawiła wątpliwości, iż ukazała się jakaś okultystyczna inteligencja.

Czytaj więcej...

SPIRYTYZM. Wdowa z Malabar - fragment ''Opętania'' Allana Kardeca

Sati-1825"Sati" to ceremonia pogrzebowa niegdyś obecna wśród niektórych indyjskich społeczności, polegająca na samospaleniu wdowy wraz ze zwłokami męża, na jego stosie pogrzebowym. Zwyczaj ten był zakazywany kilka razy, ostatni zakaz miał miejsce w 1829 roku jeszcze za czasów kolonii brytyjskiej. Mieliśmy ochotę porozmawiać z jedną z tych indyjskich kobiet, które mają w zwyczaju dokonywać samospalenia wraz z ciałem zmarłego męża.

Czytaj więcej...

Bolesna konsultacja - Reynald Roussel, francuskie medium

reynald rousselPewnego dnia przyjąłem parę rodziców spragnionych kontaktu z córką, niedawno zmarłą gwałtowną śmiercią. Oboje musieli być po pięćdziesiątce, przy czym kobieta byłaby nadal bardzo piękna, gdyby nie oczy opuchnięte od ciągłego płaczu. Położyła na stole zdjęcie córki i powiedziała, że musi poznać prawdę. Biorąc zdjęcie do ręki poczułem nagłą duszność i rozrywający ból w klatce piersiowej. Kobieta spojrzała na mnie z niepokojem i zapytała, czy to oznacza, że Nathalie nadal tak bardzo cierpi.

Czytaj więcej...