WOŚP 2013 - książki dla świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

wosp logoWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ewenement w skali całego świata. Wiele zagranicznych mediów podziwia zdolność Polaków do tak wielkiej hojności, która ujawnia się od ponad 20 lat podczas styczniowej imprezy muzycznej. Świadczy to o wielkich sercach i wielkim duchowym potencjale naszego narodu.

Czytaj więcej...

Fundacja ''Mam marzenie''

mam marzenie komputerKażdego dnia wiele dzieci bezczynnie spogląda w okno myśląc o rzeczach tak „szalonych” jak zagranie z kolegami w piłkę bądź odwiedzenie wesołego miasteczka. Fundacja „Mam marzenie” każdego roku bierze pod swoje skrzydła kilkudziesięciu młodziutkich ludzi, których ciągnące się nierzadko prawie całe życie choroby utrudniają bądź całkowicie uniemożliwiają cieszenie się dzieciństwem. Dzięki wielu wolontariuszom ale i hojnym sponsorom, fundacja może spełniać wielkie marzenia tych małych osóbek jak np. wyjazd do Disneylandu, nowy laptop, nowy rower czy spotkanie z idolem lub gwiazdą filmową.

Czytaj więcej...

Królewski Karp dla ubogich

wigilia karpDzięki przychylnym zatorskim hodowcom Karpia Królewskiego, udało nam się pozyskać po bardzo korzystnej cenie ponad trzydzieści kilogramów żywego karpia na stoły wigilijne mieszkańców oświęcimskiej noclegowni oraz jednego z domów dziecka wspieranych przez PTSS. Cieszymy się, że nasze akcje spotykają się z coraz szerszym zainteresowaniem osób postronnych, gotowych do cichego wspierania inicjatyw charytatywnych polskich spirytystów.

Czytaj więcej...

PTSS zlicytowało Nefretete

nefreteteZ wylicytowanym popiersiem łączy się pewna zabawna anegdota. Podczas jednej z pierwszych akcji MOWP w lutym mijającego roku Nefretete została wylicytowana przez trójkę lokalnych dziennikarzy za kwotę pięciuset złotych, które przekazano na walkę z rakiem u małego Igorka Bartosza. Koncert trwał do późnej nocy, tudzież wczesnego poranka. Następnego dnia nikt nie potrafił ustalić co stało się ze słynnym synonimem piękności. Nefretete zniknęła.

Czytaj więcej...

Nowe buty dla potrzebujących od darczyńcy z Katowic

ofiarowanie kwiatek butyChoć wiemy, że nie jest to konieczne, pragniemy podziękować panu… przedsiębiorcy z Katowic, za pomoc udzieloną przy akcji pomocy bezdomnym, polegającej na ofiarowaniu kilkunastu par zimowych butów najbardziej potrzebującym. Zaangażowanie pana… przedsiębiorcy z Katowic umożliwiło także przekazanie obuwia sportowego wychowankom jednego z domów dziecka, które PTSS wspiera.

Czytaj więcej...

Drobny gest - pieczone kurczaki dla 25 bezdomnych

kurczakDobroczynność oświęcimian nie przestaje nas zadziwiać. Po głośnej akcji pomocy dla chorego na raka Jgorka i pełnej wyrzeczeń walce z powodzią, ujawniającej silną, międzyludzką więź i wzajemne miłosierdzie obcych sobie ludzi, pani Anna z ul. Bema przyłączyła się do naszej akcji wspierania bezdomnych i zafundowała dwudziestu-pięciu mieszkańcom oświęcimskiej noclegowni pieczone kurczaki.

Czytaj więcej...